Кристъл Палас победи Уест Бромич у дома с 2:0 и се изкачи на трето място във временното класиране на Висшата лига. Яник Боласие и Йоан Кабай бяха точни за успеха на "орлите".

Домакините доминираха тотално през по-голяма част от двубоя, но направиха множество пропуски през първата част и на почивката двата тима се оттеглиха при резултат 0:0.

В 68-ата минута Кристъл Палас най-после излезе напред в резултата. Кабай центрира в наказателно поле, а Боласие бе оставен непокрит на далечната греда и засече с глава за 1:0.

В 88-ата минута Заха спечели дузпа за Кристъл Палас, след като преодоля Брънт, който го фаулира в наказателното поле. Кабай бе безупречен от бялата точка за крайното 2:0.

Кристъл Палас е с актив от 15 точки, докато УБА е на 15-о място с 8.

14:45 ч.
Кристъл Палас – Уест Бромич 2:0
1:0 Яник Боласие ( 68), 2:0 Йоан Кабай (89-дузпа)
03.10.15
17:00 ч.
Норич – Лестър
Баланс: 42 мача, 18 победи за Норич, 11 равенства, 13 победи за Лестър
03.10.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Нюкасъл (Диема Спорт 2)
Баланс: 158 мача, 59 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл
18:00 ч.
Арсенал – Манчестър Юнайтед (Диема Спорт)
Баланс: 192 мача, 67 победи за Арсенал, 45 равенства, 80 победи за Манчестър Юнайтед