Манчестър Юнайтед се изкачи на второто място във Висшата лига след драматична победа с 3:2 при гостуването на Саутхемптън от 6-ия кръг. В герой за "червените дяволи" се превърна младият нападател Антони Марсиал, който на два пъти прониза Мартен Стекелнбург - в 34-ата и 50-ата минути, за да оформи пълен обрат за гостите.

Преди това Грациано Пеле бе дал преднина на "светците" - в 13-ата минута. В 68-ата Хуан Мата се разписа за 1:3, но в 86-ата отново Пеле опъна мрежата зад Де Хеа - 2:3, за да последват драматични заключителни минути, в които стражът на Юнайтед се превърна в герой и съхрани крехкия аванс на тима на Луис Ван Гаал. След успеха "червените дяволи" събраха 13 точки и са на 2 зад лидера Манчестър Сити, който вчера отстъпи с 1:2 у дома на Уест Хям. Саутхемптън пък е на 16-ата позиция с 6 точки.

За гостуването на "Сейнт Мерис" в игра за Юнайтед след излекувана контузия се завърна Уейн Рууни, който игра зад нападателя Антони Марсиал, а по крилата атакуваха Мемфис и Хуан Мата. Първото попадение падна в 13-ата минута, която се оказа фатална за "червените дяволи". Италианският национал Грациано Пеле даде аванс на Саутхемптън, пронизвайки отблизо Де Хеа - 1:0. Само няколко минути по-късно отново Пеле имаше възможност да удвои, но ударът му срещна лявата греда на вратата на гостите.

В 35-ата минута Антони Марсиал изравни - 1:1. Френският талант реализира, след като технично преодоля игра на "светците" и прати топката в мрежата на Мартен Стекеленбург. Отново Марсиал направи обрата на "червените дяволи" пълен с второ попадение пет минути след почивката. Така талантът вече има 3 гола на сметката си в два мача във Висшата лига, след като се разписа и при победата с 3:1 над Ливърпул миналия кръг.

Преднината на Юнайтед набъбна още повече в 68-ата минута, когато Хуан Мата отбеляза за 1:3. Испанският национал беше на отлична позиция в наказателното поле на Саутхемптън, след като Мемфис Депай бе ударил гредата зад Стекеленбург.

В 86-ата минута Пеле намали изоставането на "светците" с глава след центриране на Садио Мане - 2:3. Преди това Де Хеа на няколко пъти бе спасявал отбора си от попадение с впечатляващи намеси. Именно испанският страж беше главното действащо лице до края и с блестящите си спасявания удържа крехкия аванс на Манчестър Юнайтед.

Сток Сити – Лестър 2:2
1:0 Боян Къркич (13), 2:0 Джонатан Уолтърс (20), 2:1 Риад Марез (51-дузпа), 2:2 Джейми Варди (69)
Нюкасъл – Уотфорд 1:2
0:1 Одион Игало (10), 0:2 Одион Игало (28), 1:2 Дарил Янмаат (62)
Манчестър Сити – Уест Хям 1:2
0:1 Виктор Моузес (6), 0:2 Диафра Сако (31), 1:2 Кевин де Бруйне (45)
Саутхемптън – Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Грациано Пеле (13), 1:1 Антони Марсиал (34), 1:2 Антони Марсиал (50), 1:3 Хуан Мата (68), 2:3 Грациано Пеле (86)