Челси спечели лондонското дерби с Арсенал с 2:0, но без помощта на съдията Майк Дийн и обичайните номера на Диего Коста. Тимът на Жозе Моуриньо надделя с попадения на Курт Зума и Еден Азар, а „топчиите” завършиха срещата с девет душа заради червените картони на Габриел Паулища и Санти Касорла. И докато изгонването на испанеца бе напълно заслужено, то не така стояха нещата с бразилския футболист на Арсенал, който бе блъскан и удрян в лицето от Коста, а накрая се озова под душовете още в края на първото полувреме.

Арсенал тръгна по-добре в срещата благодарение на пробивите на Алексис Санчес и Тио Уолкът. Отбраната на Челси обаче бе на ниво и предпази вратата от попадение. Постепенно „сините” се стабилизираха и отвърнаха с удари на Коста и Азар. Педро също бе близо до попадение, но бе изпреварен от Петър Чех.

В 44-ата минута на мача дойде най-скандалния момент в срещата. Диего Коста се сдърпа с Лоран Косчиелни, а Габриел Паулища се включи в разправията, за което получи жълт картон. След това бранителят се поддаде на провокациите на Коста и съдията Майк Дийн го изгони. Същото трябваше да се случи и с нападателя на Челси, но реферът го остави на терена.

С човек повече „сините” бързо успяха да излязат напред в резултата. В 53-ата минута Фабрегас центрира от фаул и непокритият Зума с глава направи безпомощен Петер Чех.

Арсенал опита да стигне до изравняване, а Челси разчиташе на контраатаки. Защитите на двата тима обаче се справяха с опасностите, а в момента, в който тимът на Арсен Венгер трябваше да упражни финален натиск се стигна до втори червен картон. Санти Касорла извърши грубо фаул срещу Сеск Фабрегас и получи втори жълт картон, за което бе пратен по-рано под душовете.

В самия край на срещата Еден Азар с хубав удар от границата на наказателното поле оформи крайното 2:0 за Челси. Така „сините” спряха серията си от две поредни загуби във Висшата лига и събраха 7 точки, които ги изкачиха до 10-ото място. Арсенал е на четвърта позиция с 10 точки.

17:00 ч.
Астън Вила – Уест Бромич (Диема Спорт 2)
Баланс: 142 мача, 65 победи за Астън Вила, 31 равенства, 46 победи за Уест Бромич
19.09.15
19:30 ч.
Манчестър Сити – Уест Хям (Диема Спорт 2)
Баланс: 92 мача, 44 победи за Манчестър Сити, 14 равенства, 34 победи за Уест Хям
20.09.15
15:30 ч.
Тотнъм – Кристъл Палас (Диема Спорт)
Баланс: 32 мача, 15 победи за Тотнъм, 11 равенства, 6 победи за Кристъл Палас
20.09.15
18:00 ч.
Саутхемптън – Манчестър Юнайтед (Диема Спорт)
Баланс: 96 мача, 24 победи за Саутхемптън, 23 равенства, 49 победи за Манчестър Юнайтед