Емполи и Наполи направиха 2:2 в мача помежду си от третия кръг на италианската Серия „А”. Домакините на два пъти повеждаха с попадения на Рикардо Сапонара (3) след пас на Зиелински и Мануел Пукарели (18), възползвал се от асистенция на Сапонара. Наполи обаче изравняваше чрез Лоренцо Инсине (7) и Алан (50) след подавания на Маноло Габиадини, но не успя да стигне до трите точки въпреки финалния си щурм. След първата си спечелена точка за сезона Емполи е на 17-о място, а Наполи заема 14-а позиция с 2 точки.

Сасуоло и Аталанта също поделиха точките след зрелищно равенство 2:2, завършвайки и срещата в намалени състави. Чилиецът Маурисио Пиния (13, 33) извеждаше гостите от Бергамо напред в резултата на два пъти, но Франческо Манарели (22) и асистиралият му Антонио Флоро Флорес (40) изравняваха. След почивката в 48-ата минута гостирте останаха в намален състав, след като голмайсторът Пиния получи втори жълт картон, а други голове не паднаха. В 86-ата минута Моралес от гостите пропусна дузпа. Две минути преди това за извършеното нарушение за наказателния удар бе изгонен хърватинът Шиме Вършалко от домакините заради втори жълт картон. След равенството Сасуоло е четвърти със 7 точки, а Аталанта е на девета позиция с 4 точки.

Равенство 2:2 се получи и в останалите две срещи от Серия „А” в неделния следобед. Още по обяд Верона и Торино поделиха точките, а това сториха още Палермо и новакът Карпи.

По-късно тази вечер Лацио приема Удинезе от 19:00 часа българско време, а голямото дерби на Милано между Интер и Милан е от 21:45 часа.

Фрозиноне – Рома 0:2
0:1 Яго Фалке (44), 0:2 Хуан Итурбе (90+3)
12.09.15
21:45 ч.
Ювентус – Киево 1:1
0:1 Перпарим Хетемай (5), 1:1 Хуан Куадрадо (83-дузпа)
13.09.15
13:30 ч.
Верона – Торино 2:2
1:0 Лука Тони (49-дузпа), 1:1 Даниеле Басели (66), 2:1 Хуан Гомес Талеб (71), 2:2 Афри Акуах (73)
13.09.15
16:00 ч.
Емполи – Наполи 2:2
1:0 Рикардо Сапонара (3), 1:1 Лоренцо Инсине (7), 2:1 Мануел Пукарели (18), 2:2 Алан (50)
13.09.15
16:00 ч.
Палермо – Карпи 2:2
1:0 Оскар Хилемарк (6), 1:1 Роберто Витиело (23-автогол), 1:2 Марко Бориело (63), 2:2 Уро Джурджевич (88)
Сасуоло – Аталанта 2:2
0:1 Маурисио Пиния (13), 1:1 Франческо Манарели (22), 1:2 Маурисио Пиния (33), 2:2 Антонио Флоро Флорес (40)