"Ботев" (Враца) прегази с 5:0 на старта на Северозападната „В” група съименника си от Луковит. Гостите оказаха съпротива до 2:0, а след това интригата беше свързана само с това колко гола ще получат. Милен Василев откри за 1:0, засичайки прострелно центриране на Ангел Русев в 15-ата минута. В 41-ата Раиф Мурадов с топовен изстрел удвои предимството на домакините преди почивката.

Вихрушката пред мрежата на гостите продължи и след почивката. Радослав Анев изведе Василев сам срещу вратаря и нападателят бе безмилостен за 3:0 в 47-ата мин. В 54-ата влезлият като резерва Валдемар Стоянов направи 4:0, след като реализира отблизо. В 70-ата минута гол на Стоянов беше отменен заради засада, но в 78-ата централният нападател оформи крайното 5:0, промушвайки топката под вратаря след пас на Василев.

След края на мача футболистите на „Ботев” поздравиха верната си агитка, която не спря да скандира през целия мач.

"Ботев" (Враца): Цветковски, Георгиев, Иванов, Мурадов, Каменов /63 Ив.Русев/, Димитров, Борисов /46 Стоянов/, Версанов, Василев /80 Мицански/, А.Русев.