Етър взе очаквана победа на старта на първенството на Северозападната „В” група. „Виолетовите” победиха с 2:0 Ювентус (Малчика) и това бе най-малкото, с което можеха да си тръгнат гостите, пише sport-vt.com. Пред около 300 зрители на стадион „Христо Ботев” етърци продължиха традицията да нямат загубена точка в Дебелец в последните години, като доминираха тотално през целия мач. От 15 създадени голови положения домакините обаче реализираха само две, докато гостите се задоволиха с два удара покрай гредата за целия мач.

Преди мача стана ясно, че защитникът Тихомир Трифонов - Херо в последния момент си е тръгнал от отбора и няма да бъде част от Етър.

Първите десет минути бяха ударни. Още в 5-ата Альоша Илиев центрира отдясно и Илко Трифонов заби топката под напречната греда, вкарвайки първия гол в първенството – 1:0. Трифонов направи много силен мач и се открояваше с борбеността и раздаването си на терена. Малко след това Сашо Кирилов пусна на Петков, който стреля технично, но над гредата. В 10-ата минута Альоша Илиев отдясно намери отново Петков, който би до левия стълб. Отново той не успя сам срещу вратаря. После гостите се затвориха и двейсетина минути не допускаха опасност пред вратата си.

В 30-ата Явор Генчев стреля от фаул, но вратарят боксира. Вторият гол падна в 36-ата минута, когато Иван Петков намери отдясно Явор Генчев, той пусна отлично на Джихат Кямил пред вратата и халфът засече топката за 2:0, а до края не падна ново попадение.