Юношите старша възраст на Берое (набор 1996) взеха добър аванс след първия осминафинал от Републиканското първенство срещу Черно море. Момчетата на Иван Гаджев победиха с 4:1 в домакинството си, след като бяха по-добрият тим в двубоя.

Първата част завърши с равенство – 1:1. Димитър Видев откри за беройци, а „моряците“ успяха да изравнят преди почивката. През второто полувреме домакините съумяха да материализират своето игрово предимство с три безответни попадения, дело на Борислав Желязков, Емин Ахмед и Янчо Янчев. След убедителната победа Берое е с единия крак на 1/4-финалите.

Реваншът във Варна е след три дни – 7 юни. Двубоят е насрочен за 10:30 часа на ст. „Корабостроител“ в квартал "Аспарухово".