Юношите старша възраст на Черноморец (Бургас) победиха с 2:1 Миньор (Перник) като гост в първи 1/8-финал от Републиканското първенство при набор 1996. "Акулите" успяха да спечелят оспорваната среща в Перник.

Първото попадение за Черноморец падна в 28-ата минута. Точен след центриране на Мартин Иванов от статично положение беше Николай Дамянов, информира "Трибуна Бургас". Домакините от Миньор изравниха в 65-ата минута.

Победният гол за бургазлии дойде в 82-ата минута. Антон Атанасов беше фаулиран в наказателното поле и съдията отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка Боян Милков върна преднината на Черноморец.

По програма реваншът трябва да се играе на стадион „Черноморец“ в неделя от 18:00 часа, като е под въпрос нейното провеждане заради липсата на средства за пътуването в касата на перничани.

Съставът на Черноморец: Пацов, Каймакански, Дончев, Георгиев, Милков, Бенчев, Жеков, Дамянов, Иванов, Неделчев, Атанасов