Милан успя да завърши кошмарния си сезон с победа. "Росонерите" биха Аталанта с 3:1 като гости в мач от последния кръг в Серия "А". Двубоят по всяка вероятност ще бъде и последен за Филипо Индзаги като треньор на тима.

Домакините, които си бяха осигурили оцеляването в Серия "А", поведоха рано-рано в резултата след гол на Даниеле Басели в 21-ата минута. "Росонерите" обаче се вдигнаха на щурм и в 36-ата минута Джанпаоло Пацини изравни от дузпа.  Секунди по-късно Джакомо Бонавентура се разписа за 1:2 и направи обрата пълен. Отново той фиксира крайното 1:3 в 80-ата минута.

Милан завърши първенството с 52 точки и преди изиграването на останалите мачове от кръга е на 9-то място. Аталанта е над чертата на изпадащите - на 17-то място с 37 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 38 КРЪГ
30.05.15
19:00 ч.
Верона - Ювентус 2:2
0:1 Роберто Перейра (42), 1:1 Лука Тони (48), 1:2 Фернандо Йоренте (57), 2:2 Хуан Игнасио Гомес Талеб (90+3)
30.05.15
21:45 ч.
Аталанта - Милан 1:3
1:0 Даниеле Басели (21), 1:1 Джанпаоло Пацини (36-дузпа), 1:2 Джакомо Бонавентура (38), 1:3 Джакомо Бонавентура (80)