Италианският шампион Ювентус завърши 2:2 при визитата си на Верона в среща от последния 38-и кръг в Серия „А”.

„Бианконерите” изтърваха победата в града на Ромео и Жулиета, след като повеждаха на два пъти в резултата чрез Роберто Перейра (42) и Фернандо Йоренте (57), а Карлос Тевес пропусна дузпа в 88-ата минута.

Домакините изравняваха на два пъти чрез голмайстора си Лука Тони (48) и Хуан Игнасио Гомес Талеб (90+3) в последните секунди, за да стигнат до точката. „Старата госпожа” завърши мача в намален състав след като в 92-ата минута Симоне Пепе получи директен червен картон.

След равенството Ювентус завършва сезона като шампион с 87 точки актив. Верона има 46 точки и заема 13-о място преди останалите срещи от кръга.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 38 КРЪГ
30.05.15
19:00 ч.
Верона - Ювентус 2:2
0:1 Роберто Перейра (42), 1:1 Лука Тони (48), 1:2 Фернандо Йоренте (57), 2:2 Хуан Игнасио Гомес Талеб (90+3)