Милан победи с класическото 3:0 Торино в мач от предпоследния 37 кръг на италианската Серия "А". След успеха "росонерите" събраха 49 точки и остават на десето място, Торино е пред тях с 51. Два гола за домакините отбеляза Стефан Ел Шаарави, един добави Джампаоло Пацини от дузпа. Съдията Паоло Валери показа по един червен картон и за двата тима - Дзакардо (Милан, 43 минута) и Кристиян Молинаро (Торино, 57 минута).

В 18-ата минута Ел Шаарави бе намерен с центриране в наказателното поле, овладя топката около точката за изпълнение на дузпа и откри резултата. След това домакините останаха в намален състав, след като защитникът Кристиан Дзакардо извърши нарушение на границата на наказателното поле. Преди това останаха сериозни съмнение, че играчът на Торино е бил в засада, която обаче не беше санкционирана. Индзаги също беше изгонен на трибуните след спор с рефера относно отсъждането.

В 55-ата минута численото равенство на терена се възстанови, след като Ван Хинкел беше повален в наказателното поле от Кристиан Молинаро, който получи червен картон, а Милан правото да изпълни дузпа. Джампаоло Пацини беше безпогрешен за 2:0.

В 65-ата минута Ел Шаарави отбеляза второто си попадение за крайното 3:0.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 37 КРЪГ
23.05.15
19:00 ч.
Ювентус – Наполи 3:1
1:0 Роберто Перейра (13), 1:1 Давид Лопес (50), 2:1 Стефано Стураро (77), 3:1 Симоне Пепе (90+3)
23.05.15
21:45 ч.
Дженоа – Интер 3:2
0:1 Мауро Икарди (19), 1:1 Леонардо Паволети (24), 1:2 Родриго Паласио (30), 2:2 Максим Лестиен (41)
24.05.15
13:30 ч.
Емполи – Сампдория 1:1
1:0 Мануел Пучиарели (58), 1:1 Самуел Ето'о (90+1)
24.05.15
16:00 ч.
Киево – Аталанта 1:1
0:1 Алехандро Гомес (48), 1:1 Серджио Пелисиер (88)
Палермо – Фиорентина 2:3
0:1 Йосип Иличич (23), 1:1 Мато Яяло (26), 1:2 Алберто Джилардино (33), 2:2 Лука Ригони (69), 2:3 Маркос Алонсо (78)
24.05.15
16:00 ч.
Парма – Верона 2:2
1:0 Антонио Ночерино (21), 2:0 Силвестре Варела (36), 2:1 Лука Тони (42), 2:2 Лука Тони (82-дузпа)