Удинезе завърши със загуба последния си домакински мач от сезона в Серия "А", след като отстъпи с 0:1 на Сасуоло. Единствения гол в двубоя отбеляза Франческо Магнанели в 70-ата минута. До края на срещата по-интересното събитие бе изгонването на Гилерме, който десет минути преди края на срещата получи втори жълт картон и остави "черно-белите" с човек по-малко.

Успехът изкачи Сасуоло до 11-ата позиция с 46 точки. Удинезе е с 41 на 16-о място.

В същото време пък Киево измъкна точка като домакин на Аталанта. В среща без значение двамата отбора завършиха при 1:1. Алехандро Гомес изведе гостите напред в самото началото на второто полувреме. В 88-ата минута обаче Серджио Пелисиер зарадва феновете на "Бентегоди" с попадение реми.

Веронци са с актив от 43 т. на 14-ото място, докато Аталанта е точно над чертата с 37.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 37 КРЪГ
23.05.15
19:00 ч.
Ювентус – Наполи 3:1
1:0 Роберто Перейра (13), 1:1 Давид Лопес (50), 2:1 Стефано Стураро (77), 3:1 Симоне Пепе (90+3)
23.05.15
21:45 ч.
Дженоа – Интер 3:2
0:1 Мауро Икарди (19), 1:1 Леонардо Паволети (24), 1:2 Родриго Паласио (30), 2:2 Максим Лестиен (41)
24.05.15
13:30 ч.
Емполи – Сампдория 1:1
1:0 Мануел Пучиарели (58), 1:1 Самуел Ето'о (90+1)
24.05.15
16:00 ч.
Киево – Аталанта 1:1
0:1 Алехандро Гомес (48), 1:1 Серджио Пелисиер (88)
Палермо – Фиорентина 2:3
0:1 Йосип Иличич (23), 1:1 Мато Яяло (26), 1:2 Алберто Джилардино (33), 2:2 Лука Ригони (69), 2:3 Маркос Алонсо (78)
24.05.15
16:00 ч.
Парма – Верона 2:2
1:0 Антонио Ночерино (21), 2:0 Силвестре Варела (36), 2:1 Лука Тони (42), 2:2 Лука Тони (82-дузпа)