Българският нападател Димитър Бербатов остава резерва за Монако при победата с 2:0 над изпадналия Метц в мач от 37 кръг на Лига 1.

Бернардо Силва даде аванс на „монегаските“ точно преди почивката, а две минути преди края Валер Жермен удвои, след като се появи в игра в 86-ата минута.

С този успех Монако събра 68 точки и има две повече от Олимпик (Марсилия) и Сент Етиен в битката за третото място в класирането. Марсилци се разправиха с Лил, след като спечелиха с 4:0 като гост.

Точни за успеха на тима на Марсело Биелса бяха Андре-Пиер Жиняк, Род Фани, Ромен Алесандрини и Андре Айю. В последния кръг Олимпик (Марсилия) ще търси задължителна победа над Бастия, за да има шанс за третото място и участие в квалификациите на Шампионската лига. В същото време Монако гостува на Лориен, а Сент Етиен е домакин на Гинган.

Евиан - Сент Етиен 1:2
0:1 Макс Градел (12), 1:1 Матийо Дюамел (42), 1:2 Макс Градел (82-дузпа)
16.05.15
22:00 ч.
Гинган - Тулуза 2:1
1:0 Кристоф Мандан (5), 1:1 Уисам Бен Йедер (26-дузпа), 2:1 Клаудио Бовю (49)
16.05.15
22:00 ч.
Бастиа - Каен 1:1
0:1 Слоан Приват (10), 1:1 Флойд Айте (12)
16.05.15
22:00 ч.
Ница - Ланс 2:1
0:1 Йоан Тузгар (14), 1:1 Жордан Амави (30), 2:1 Дидие Дигар (77)
16.05.15
22:00 ч.
Нант - Лориен 1:1
0:1 Ел Хаджи Джилободжи (4-автогол), 1:1 Йоан Одел (6)
16.05.15
22:00 ч.
Лил - Олимпик (Марсилия) 0:4
0:1 Андре-Пиер Жиняк (2), 0:2 Род Фани (26), 0:3 Ромен Алесандрини (70), 0:4 Андре Айю (76)