ПСЖ спечели трета поредна титла във Франция, след като в мач от 37 кръг се наложи с 2:1 като гост на Монпелие. Това е осма последователна победа за парижани в първенството.

Тимът на Лоран Блан реши двубоя още в първия половин час, когато Блез Матуиди и Есекил Лавеци вкараха във вратата на домакините. Антони Муниер върна едно попадение пет минути преди почивката, но Монпелие не успя да стигне до изравнително попадение.

Така ПСЖ стигна до петата шампионска титла в историята си, а за това на тима беше достатъчно дори само равенство срещу Монпелие. Парижани могат да стигнат до требъл, след като вече спечелиха Купата на Лигата, а на 30 май играят с Оксер на финал за Купата на Франция.

Основният претендент в битката за титлата - Олимпик (Лион), пък направи домакинско равенство 1:1 с Бордо, което лиши „жирондинците“ от шанс за изява в евротурнирите. Енцо Кривели даде аванс на гостите в третата минута, но шест минути по-късно Набил Фекир изравни.

Така кръг преди края ПСЖ има 80 точки, осем повече от Олимпик (Лион). Монпелие е седми с 56 точки, на четири зад шестия Бордо. Сент Етиен си гарантира участие в Лига Европа след победата с 2:1 като гост на Евиан. Макс Градел вкара два гола за „зелените“, а Матийо Дюамел вкара за домакините. Така Сент Етиен събра 66 точки и ще финишира в Топ 5 на класирането.

Евиан - Сент Етиен 1:2
0:1 Макс Градел (12), 1:1 Матийо Дюамел (42), 1:2 Макс Градел (82-дузпа)
16.05.15
22:00 ч.
Гинган - Тулуза 2:1
1:0 Кристоф Мандан (5), 1:1 Уисам Бен Йедер (26-дузпа), 2:1 Клаудио Бовю (49)
16.05.15
22:00 ч.
Бастиа - Каен 1:1
0:1 Слоан Приват (10), 1:1 Флойд Айте (12)
16.05.15
22:00 ч.
Ница - Ланс 2:1
0:1 Йоан Тузгар (14), 1:1 Жордан Амави (30), 2:1 Дидие Дигар (77)
16.05.15
22:00 ч.
Нант - Лориен 1:1
0:1 Ел Хаджи Джилободжи (4-автогол), 1:1 Йоан Одел (6)
16.05.15
22:00 ч.
Лил - Олимпик (Марсилия) 0:4
0:1 Андре-Пиер Жиняк (2), 0:2 Род Фани (26), 0:3 Ромен Алесандрини (70), 0:4 Андре Айю (76)