Падението на Милан продължава с пълна сила. "Росонерите" претърпяха поредното унизително поражение в Серия "А" и окончателно загубиха шансове за участие в Лига Европа. Този път те загубиха при гостуването си на Наполи с 0:3 в мач от 34-ия кръг. Това бе трета поредна загуба за тима на треньора Филипо Индзаги и пети мач без победа.

Срещата започна кошмарно за гостите, след като останаха с 10 души още в 43-ата секунда, след като Де Шилио повали Марек Хамшик в наказателното поле и съдията му вдигна червен картон и даде дузпа за домакините. Вратарят Диего Лопес обаче спаси дузпата на Гунсало Игуаин. Това беше трети рпопуск от "бялата точка" за аржентинеца от 6 опита от началото на сезона. С 10 души Милан едва удържа 0:0 до 70-ата минута, но после се пропука и допусна три лесни гола.

В 38-ата минута Бонавентура пропусна най-чистото положение за "росонерите", когато засече центриране на Бокети в гредата. В 70-ата минута Хамшик откри резултата, а 4 по-късно Игуаин се реваншира за пропуснатата дузпа и след асистенция на Дрис Мертенс опъна мрежата за 2:0.  Четвърт час преди края на мача Диего Лопес изби шут на аржентинеца, но Маноло Габиадини довкара топката за 3:0.

Наполи с 59 точки е на четвърто място във временното класиране, Лацио е трети с 63, а Рома има 64. Милан остава десети с 43 точки.

Рома – Дженоа 2:0
1:0 Сейду Думбия (35), 2:0 Алесандро Флоренци (90)
03.05.15
16:00 ч.
Фиорентина – Чезена 3:1
1:0 Йосип Иличич (31-дузпа), 2:0 Йосип Иличич (35), 3:0 Алберто Джилардино (56), 3:1 Алехандро Родригес (59)