Ювентус триумфира със шампионската титла в Италия за четвърта поредна година и за 31-и път в историята, след като победи с 1:0 при гостуването си на Сампдория в среща от 34-ия кръг на Серия „А”.

„Бианконерите” доминираха на „Луиджи Ферари”, но стигнаха само до едно попадение, дело на чилийския национал Артуро Видал (32), възползвал се от центриране на Лихтщайнер. При попадението Сампдория беше с човек по-малко на терена, тъй като през това време десният защитник Лоренцо Де Силвестри получаваше лекарска помощ за груб фаул на Падоин. Това вбеси тифозите на домакините, които до края на полувремето бурно освиркваха играчите на Масимилиано Алегри.н

Така четири кръга преди края на сезона Ювентус е недостижим на върха със 79 точки и 17 аванс пред втория Лацио, който утре гостува на Аталанта в Бергамо. Сампдория остава на пета позиция с 51 точки преди останалите срещи от кръга.

За втори път в богатата си история „старата госпожа” успя да спечели четири поредни титли. Първият е от 1931 до 1935 година, а със същото постижение може да се похвали и градският съперник Торино (от 1945 до 1949 г.).

С по 5 поредни титли са Про Верчели (1908 до 1913 г.), който сега се състезава в Серия „Б”, както и Интер (2005-2010), но единият трофей на „нерадзурите” е по служебен път след скандала Калчополи.