Манчестър Сити постигна минимален успех с 1:0 над Тотнъм като гост и записа трети пореден успех във Висшата лига. Серхио Агуеро вкара единствения гол в срещата от 35-ия кръг на Примера. След тази победа Манчестър Сити събра актив от 70 точки и остава на второ място във временното класиране, а Тотнъм е шести с 58 точки.

„Гражданите” бяха по-активният тим на „Уайт Харт Лейн” и логично стигнаха до успеха. Той обаче можеше да се изплъзне в последните минути, когато Джо Харт направи две решителни спасявания при удари на Ламела и Паулиньо. Бразилецът и Солдадо припиляха по още едно положение преди това, а вратата на „гражданите” остана „суха”.

Сити пък вкара единственото попадение в срещата в 29-ата минута. Давид Силва изведе с чудесен пас Серхио Агуеро зад отбраната на Тотнъм, а аржентинецът остана сам срещу Уго Лорис и го разстреля. Това бе 22 попадение за Агуеро във Висшата лига от началото на сезона.

Загубата почти отказа Тотнъм от влизане в Топ 4 и участие в Шампионската лига. Лондончани изостават със 7 точки от Манчестър Юнайтед, а до края на надпреварата двата тима имат по три мача.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
02.05.15
14:45 ч.
Лестър – Нюкасъл 3:0
1:0 Леонардо Уйоа (1), 2:0 Уес Морган (17), 3:0 Леонардо Уйоа (48-дузпа)
02.05.15
17:00 ч.
Астън Вила – Евертън 3:2
1:0 Кристиан Бентеке (10), 2:0 Кристиан Бентеке (45), 2:1 Ромелу Лукаку (59-дузпа), 3:1 Том Клевърли (64), 3:2 Фил Ягиелка (90+2)