Лестър продължава похода си към оцеляване във Висшата лига, след като записа домакински успех с 3:0 над Нюкасъл в мач от 35 кръг. Това е първи успех за „лисиците“ над „свраките“ в първенството от 15 години. „Черно-белите“ пък записаха осма поредна загуба, което е най-черната серия в историята на клуба от 38 години, когато са постигнати десет последователни поражения.

Леонардо Уйоа даде аванс на Лестър още в 36-ата секунда на мача, когато засече центриране на Марк Олбрайтън от корнер. В 17-ата минута Уес Морган удвои, след като на границата на вратарското поле с левия крак засече центриране на Олбрайтън от фаул. В 48-ата минута Уйоа вкара втория си гол в мача. Той беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Емануел Ривиер.

Нюкасъл завърши мача с двама души по-малко. В 61-ата минута Майкъл Уилямсън беше отстранен за втори жълт картон, а в самия край на мача и Дарил Янмаат беше изгонен заради същата причина. Победата позволи на Лестър да събере 34 точки и да се отдалечи на четири точки над зоната на изпадащите, след като до 18 април заемаше последното място в класирането. Нюкасъл е 14-и с 35 точки.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 35 КРЪГ
02.05.15
14:45 ч.
Лестър – Нюкасъл 3:0
1:0 Леонардо Уйоа (1), 2:0 Уес Морган (17), 3:0 Леонардо Уйоа (48-дузпа)
Съндърланд – Саутхемптън
Баланс: 51 мача, 16 победи за Съндърланд, 13 равенства, 22 победи за Саутхемптън
Манчестър Юнайтед – Уест Бромич (Диема)
Баланс: 117 мача, 51 победи за Манчестър Юнайтед, 28 равенства, 38 победи за Уест Бромич
Тотнъм – Манчестър Сити (Диема Спорт)
Баланс: 131 мача, 48 победи за Тотнъм, 31 равенства, 52 победи за Манчестър Сити