Реал (Мадрид) спечели с 3:2 трудното си гостуване на Севиля в среща от 35-ия кръг на Примера дивисион и пак е на 2 точки зад лидера Барселона. Хеттрик за победата на „белия балет” на "Рамон Санчес Писхуан" реализира португалската звезда Кристиано Роналдо (36, 37, 68), а по веднъж за домакините се разписаха Карлос Бака (45+2-дузпа) и Ибора (79).

Треньорът на гостите Карло Анчелоти отново заложи на схема 4-4-2 с Кристиано Роналдо и Хавиер Ернандес в предни позиции, а Серхио Рамос игра като халф, помагайки на Тони Кроос в средата на терена.

Още в 9-ата минута Роналдо можеше да изведе гостите напред в резултата, но вратарят на домакините Серхио Рико спаси. „Кралският” клуб продължи да доминира в първите минути, но постепенно и андалусци започнаха да поглеждат по-често към вратата на Икер Касияс. В 14-ата минута Алейкс Видал се измъкна на косъм от засадата, а Рафаел Варан изчисти на два метра от голлинията след спасяване на Касияс.

В 36-ата Иско центрира отляво, а Роналдо беше изпуснат на втората греда и с глава се разписа за 0:1. Преднината на гостите бързо бе удвоена още в следващата им атака в 37-ата минута, когато след центрира отдясно Чичарито отклони с глава, а Роналдо сложи крак пред Рико, вкарвайки 41-ия си гол от началото на сезона.

В последните секунди на първата част Серхио Рамос фаулира Видал в наказателното поле и последва дузпа, от която колумбиецът Карлос Бака намали на 1:2.

След почивката „белият балет” продължи да действа по-активно и в 68-ата минута Роналдо оформи хеттрика си след асистенция на завърналия се в игра след лечение на контузия уелсец Гарет Бейл, заменил малко преди това Чичарито.

Домакините не се предадоха толкова лесно и в 79-ата минута Ибора върна интригата, намалявайки на 2:3 след подаване на Алейкс Видал. До края на мача андалусци опитаха всичко по-силите си да стигнат и до равенството, но така и не успяха да огорчат Касияс за трети път.

След победата си Реал (Мадрид) събра 85 точки и продължава да е втори на 2 точки зад лидера Барселона. Севиля е на пета позиция с 69 точки.

Севиля – Реал (Мадрид) 2:3
0:1 Кристиано Роналдо (36), 0:2 Кристиано Роналдо (37), 1:2 Карлос Бака (45+2-дузпа), 1:3 Кристиано Роналдо (68), 2:3 Ибора (79)

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
01.05.15
21:45 ч.
Реал Сосиедад – Леванте 3:0
1:0 Алфред Финбогасон (13), 2:0 Маркел Бергара (51), 3:0 Карлос Вела (86)
02.05.15
17:00 ч.
Кордоба – Барселона 0:8
0:1 Иван Ракитич (42), 0:2 Луис Суарес (45+2), 0:3 Лионел Меси (47), 0:4 Луис Суарес (53), 0:5 Жерар Пике (65), 0:6 Лионел Меси (80), 0:7 Неймар (85-дузпа), 0:8 Луис Суарес (88)
Депортиво (Ла Коруня) – Виляреал (F+)
Баланс: 25 мача, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 10 победи за Виляреал