Барселона победи домакина Кордоба с 8:0 в мач от 35 кръг на Примера дивисион. Така каталунците изравниха рекорда си за най-голяма победа като гост в първенството. Луис Суарес вкара хеттрик, а Лионел Меси добави две попадения за успеха.

„Блаугранас“ имаха пълно превъзходство в мача, но стигнаха до гол едва в 42-ата минута. Иван Ракитич откри резултата след хубав пас на Меси. Във втората минута на добавеното време Луис Суарес удвои аванса на гостите, засичайки центриране на Иниеста отляво.

В 47-ата минута Лионел Меси вкара с глава след центриране на Даниел Алвес отдясно, а шест минути по-късно бразилецът асистира и за второто попадение на Суарес в мача. Уругваецът също се разписа с глава. В 65-ата минута и Жерар Пике се записа сред голмайсторите, отбелязвайки с глава след центриране на Ракитич от корнер.

В 80-ата минута Меси вкара втория си гол в мача при многоходова атака в наказателното поле на домакините. Пет минути преди края на мача Неймар беше повален в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа. Три минути по-късно Суарес оформи своя хеттрик в мача.

Така Барселона изравни клубния си рекорд за най-голяма победа като гост в Примера дивисион. На 25 октомври 1959 г. Каталунците печелят с 8:0 при визитата си на Лас Палмас, а на 20 ноември 2010 г. побеждават Алмерия със същия резултат като гост. Най-голямата победа в историята на клуба в първенството остава домакинския триумф с 10:1 над Химнастик на 11 септември 1949 г.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 35 КРЪГ
01.05.15
21:45 ч.
Реал Сосиедад – Леванте 3:0
1:0 Алфред Финбогасон (13), 2:0 Маркел Бергара (51), 3:0 Карлос Вела (86)
02.05.15
17:00 ч.
Кордоба – Барселона 0:8
0:1 Иван Ракитич (42), 0:2 Луис Суарес (45+2), 0:3 Лионел Меси (47), 0:4 Луис Суарес (53), 0:5 Жерар Пике (65), 0:6 Лионел Меси (80), 0:7 Неймар (85-дузпа), 0:8 Луис Суарес (88)
02.05.15
19:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Атлетик (Билбао) (F+, F+ HD)
Баланс: 155 мача, 68 победи за Атлетико (Мадрид), 27 равенства, 60 победи за Атлетик (Билбао)
02.05.15
21:00 ч.
Севиля – Реал (Мадрид) (F+ HD)
Баланс: 141 мача, 41 победи за Севиля, 26 равенства, 74 победи за Реал (Мадрид)
02.05.15
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Виляреал (F+)
Баланс: 25 мача, 11 победи за Депортиво (Ла Коруня), 4 равенства, 10 победи за Виляреал