Реал (Мадрид) спечели с 4:2 при визитата си на Селта в среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион и отново е само на 2 точки зад лидера Барселона. Хавиер Ернандес - Чичарито, се разписа на два пъти за успеха на гостите, а по един гол вкараха Тони Кроос и Хамес Родригес.

Нолито изведе домакините напред в резултат с гол в 9-ата минута след асистенция на Ореяна, но радостта на глаисци бе кратка, тъй като в 16-ата минута Тони Кроос изравни, завършвайки атака, започната от Кристиано Роналдо. В 24-ата минута пък гостите стигнаха до пълен обрат, след като Хавиер Ернандес се възползва от пас на Хамес Родригес и бе точен за 1:2. Головата фиеста продължи и само четири минути по-късно Санти Мина изравни за 2:2, след като засече отбила се от гредата топка. Реал също удари греда в 40-ата минута след атака на Роналдо, но нямаше друг играч на Реал, който да я засече.

Две минути преди края на първата част Хамес Родригес получи извеждащо подаване от Кристиано Роналдо и направи резултата 2:3. След почивката в 61-ата минута Реал можеше да увеличи преднината си след великолепна акция на Кристиано Роналдо, който изведе Хавиер Ернандес сам пред вратаря, но мексиканецът пропусна. Все пак осем минути по-късно Чичарито вкара втория си гол в мача за 2:4, а този път асистенцията бе дело на Серхио Рамос. В 88-ата минута Касияс отрази силен удар на Нолито.

След успеха си Реал събра 79 точки отново е само на 2 зад лидера Барселона. Селта е на девета позиция с 42 точки.

Селта – Реал (Мадрид) 2:4
1:0 Нолито (9), 1:1 Тони Кроос (16), 1:2 Хавиер Ернандес (24), 2:2 Санти Мина (28), 2:3 Хамес Родригес (43), 2:4 Хавиер Ернандес (69)