Севиля победи у дома Райо Валекано с 2:0 в среща от 33-ия кръг на испанската Примера дивисион и излезе временно на четвърто място.

Полуфиналистът в Лига Европа и носител на трофея от миналия сезон си реши мача още до почивката. Севиля откри резултата в своя полза в 16-ата минута след много добро двойно подаване, което изведе Диого Фигейрас сам отдясно. Той напредна до аутлинията и върна назад, а Виктор Ибора без проблем засече в мрежата за 1:0.

Стражът на Райо Валекано Тоньо нямаше какво да направи и в 43-ата минута, когато Денис Суарес проби отдясно и от много трудна позиция завъртя топката към близката греда, където Даниел Карисо с глава засече във вратата – 2:0.

След почивката домакините продължиха да бъдат по-активни, а в края на мача победата можеше да стане още по-изразителна. В 87-ата минута Тоньо се намеси решително при шут от средна дистанция на Суарес, а малко след това отрази и шут на Жерар Деулофеу.

Успехът изкачи Севиля до четвъртото място 66 точки и една повече от петия Валенсия. Загубата бе трета за Райо в последните четири шампионатни мача, като тимът остава 11-и с 41 пункта.