Щутгарт изпусна преднина от 2 гола срещу Фрайбург и утежни положението си в класирането в Бундеслигата. Домакините водеха с два гола на почивката, които бяха дело на Даниел Гинчек и Мартин Харник. През второто полувреме обаче Нилс Петерсен на два пъти бе точен за Фрайбург. Адам Хлоусек от тима на Щутгарт пък си изкара два бързи жълти картона и напусна терена в 66-ата минута.

Щутгарт е на предпоследно място с 27 точки. До края на надпреварата остават четири кръга.

В друг мач от днес Хофенхайм записа ценна победа с 2:1 като гост на Хановер. Антони Модесте вкара за гостите още в първата минута, но Ларс Стиндъл изравни в 24-ата. 7 минути преди края на срещата Адам Шалай донесе успеха на гостите.

Щутгарт - Фрайбург 2:2
1:0 Даниел Гинчек (24), 2:0 Мартин Харник (27), 2:1 Нилс Петерсен (58-дузпа), 2:2 Нилс Петерсен (85)
25.04.2015
16:30 часа
Борусия (Дортмунд) - Айнтрахт 2:0
1:0 Пиер-Емерик Абумеянг (24-дузпа), 2:0 Шинджи Кагава (32)
25.04.2015
16:30 часа
Хановер - Хофенхайм 1:2
0:1 Антони Модесте (1), 1:1 Ларс Стиндъл (24), 1:2 Адам Шалай (83)
25.04.2015
16:30 часа
Хамбургер - Аугсбург 3:2
1:0 Ивица Олиц (11), 2:0 Пиер-Мишел Ласога (19), 2:1 Раул Бобадия (25), 2:2 Тобиас Вернер (69), 3:2 Пиер-Мишел Ласога (71)