Атлетик (Билбао) записа пета поредна победа в Примера дивисион, след като в мач от 28 кръг се наложи с 2:1 над Алмерия като домакин.

Шабиер Ечеита откри резултата още в деветата минута, когато с глава засече центриране на Бенят Ечебария от корнер. В 26-ата минута Микел Рико удвои с прехвърлящ удар от дъгата на наказателното поле.

Минута след почивката Микел Баленсиага си вкара автогол, след като топката рикошира в тялото му при центриране отдясно и излъга вратаря Горка Ираисос. Гостите завършиха мача с човек по-малко. В добавеното време Фран Велес получи втори жълт картон.

Ейбар спря серията си от осем поредни загуби, след като направи нулево равенство на предпоследния в класирането Гранада. Точката позволи на гостите да останат на три точки над зоната на изпадащите. Домакините пък вече са само на две точки от спасителната зона.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
20.03.15
21:45 ч.
Елче – Валенсия 0:4
0:1 Андре Гомес (44), 0:2 Пако Алкасер (57), 0:3 Енцо Роко (71 - автогол), 0:4 Николас Отаменди (90+2)
Атлетик (Билбао) – Алмерия 2:1
1:0 Шабиер Ечеита (9), 2:0 Микел Рико (26), 2:1 Микел Баленсиага (47)
22.03.15
13:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол
Баланс: 79 мача, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 30 победи за Еспаньол
22:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) (ТВ +, F + HD)
Баланс: 169 мача, 66 победи за Барселона, 32 равенства, 71 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.