Райо Валекано записа домакински успех с 1:0 над Малага в мач от 28 кръг на Примера дивисион и попречи на андалусийския тим да се включи в битката за място в евротурнирите. Гостите завършиха мача с човек по-малко.

Гаел Какута вкара единственото попадение в мача в 22-ата минута, когато на далечната греда с глава засече центриране на Буено. Ангелери от Малага получи втори жълт картон в 74-ата минута и остави тима си с човек по-малко в края на срещата.

Така Райо Валекано събра актив от 35 точки и излезе на девето място в класирането. Малага е седми с 44, на пет зад шестия Виляреал.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 28 КРЪГ
20.03.15
21:45 ч.
Елче – Валенсия 0:4
0:1 Андре Гомес (44), 0:2 Пако Алкасер (57), 0:3 Енцо Роко (71 - автогол), 0:4 Николас Отаменди (90+2)
Депортиво (Ла Коруня) – Еспаньол
Баланс: 79 мача, 32 победи за Депортиво (Ла Коруня), 17 равенства, 30 победи за Еспаньол
22:00 ч.
Барселона – Реал (Мадрид) (ТВ +, F + HD)
Баланс: 169 мача, 66 победи за Барселона, 32 равенства, 71 победи за Реал (Мадрид)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.