Бордо спечели трудно с 2:1 при визитата си на Каен в среща от 28-ия кръг на френската Лига 1. През първата част Нангис от Каен получи червен картон в 31-ата минута и домакините доиграха мача в намален състав. Диего Ролан (69) даде преднина на жирондинците, а Слоан Приват (72) изравни. Едва в последните секунди отново Диего Ролан (90+5) бе точен и донесе трите точки за гостите. Така Бордо събра 45 точки и се изкачи на пето място във временното класиране. Каен е на 14-а позиция с 34 точки.

Бастия обърна у дома Ница с 2:1. Гостите поведоха с гол на Карлос Едуардо (18), но корсиканците изтръгнаха трите точки след попадения на Гилем Жиле (26) и Джовани Сио (68). В 83-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Диавара си изкара втори жълт и съответно червен картон. Така Бастия събра 36 точки и заема девета позиция. Ница е на 15-о място с 34 точки.

Реймс пък срази като домакин Нант с 3:1. Грегори Бурилон (14), Айса Манди (16) и Давид Н’Гог (59) подсигуриха успеха на домакините, а Исмаел Бангура (76) вкара почетния гол за гостите и оформи крайния резултат. Реймс е на 13-о място с 35 точки, а „канарчетата” са десети с 36 точки.

Рен излъга на свой терен аутсайдера Метц с 1:0 след гол на Пол-Жорж Нтеп (20) и с 38 точки заема осмата позиция във временното класиране. Метц остава на дъното с 22 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 28 КРЪГ
06.03.15
21:30 ч.
Тулуза - Олимпик (Марсилия) 1:6
0:1Миши Батшуай (2), 0:2 Баптист Ало (6), 0:3 Франсоа Мубандж (20-автогол), 0:4 Миши Батшуай (44), 1:4 Уисам бен Ядер (76), 1:5 Андре Айю (78), 1:6 Андре-Пиер Жиняк (89)
07.03.15
18:00 ч.
ПСЖ - Ланс 4:1
1:0 Давид Луис (43), 2:0 Златан Ибрахимович (60), 2:1 Йоан Тузгар (68), 3:1 Блейс Матуиди (80), 4:1 Хавиер Пасторе (82)
07.03.15
21:00 ч.
Бастия - Ница 2:1
0:1 Карлос Едуардо (18), 1:1 Гилем Жиле (26), 2:1 Джовани Сио (68)
07.03.15
21:00 ч.
Каен - Бордо 1:2
0:1 Диего Ролан (69), 1:1 Слоан Приват (72), 1:2 Диего Ролан (90+5)
07.03.15
21:00 ч.
Евиан - Монако 1:3
0:1 Антони Мартиал (18), 0:2 Касим Абдала (35-автогол), 0:3 Алмами Туре (60), 1:3 Папе Сугу (78)
07.03.15
21:00 ч.
Реймс - Нант 3:1
1:0 Грегори Бурилон (14), 2:0 Айса Манди (16), 3:0 Давид Н'Гог (59), 3:1 Исмаел Бангура (76)
Монпелие - Олимпик (Лион)
Баланс: 45 мача, 13 победи за Монпелие, 13 равенства, 19 победи за Олимпик (Лион)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.