Димитър Бербатов влезе като резерва и допринесе за успеха на Монако с 3:1 при визитата на Евиан в среща от 28-ия кръг на френската Лига 1. След чудесно отиграване на българина в 35-ата минута остана впечателението, че той е вкарал втория гол в мача, но по-късно попадението бе регистрирано от някои сайтове и от официалния такъв на Лига 1 като автогол на Касим Абдала.

Българският нападател се появи на терена в 19-ата минута, когато замени принудително белгиеца Яник Ферейра-Караско, получил контузия. Минута по-рано с човек по-малко на терена започналият като титуляр на върха на атаката Антони Мартиал даде преднина на „монегаските”.

В 35-ата минута Бербатов се освободи от Джонатан Менса и след това технично преодоля вратаря Бенжамен Льороа. Оказа се обаче, че последен с топката е играл бранителят на домакините Касим Абдала на сантиметри пред голлинията и това попадение официално е регистрирано като негов автогол от официалния сайт на Лига 1.

След почивката в 60-ата минута Алмами Туре реализира дебютен гол с екипа на Монако и направи аванса на гостите класически. Домакините стигнаха до почетен гол в 78-ата минута, когато резервата Папе Сугу оформи крайния резултат. Минута преди края на редовното време Томасон от домакините нацели напречната греда.

Евиан - Монако 1:3
0:1 Антони Мартиал (18), 0:2 Касим Абдала (35-автогол), 0:3 Алмами Туре (60), 1:3 Папе Сугу (78)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 28 КРЪГ
06.03.15
21:30 ч.
Тулуза - Олимпик (Марсилия) 1:6
0:1Миши Батшуай (2), 0:2 Баптист Ало (6), 0:3 Франсоа Мубандж (20-автогол), 0:4 Миши Батшуай (44), 1:4 Уисам бен Ядер (76), 1:5 Андре Айю (78), 1:6 Андре-Пиер Жиняк (89)
07.03.15
18:00 ч.
ПСЖ - Ланс 4:1
1:0 Давид Луис (43), 2:0 Златан Ибрахимович (60), 2:1 Йоан Тузгар (68), 3:1 Блейс Матуиди (80), 4:1 Хавиер Пасторе (82)
07.03.15
21:00 ч.
Бастия - Ница 2:1
0:1 Карлос Едуардо (18), 1:1 Гилем Жиле (26), 2:1 Джовани Сио (68)
07.03.15
21:00 ч.
Каен - Бордо 1:2
0:1 Диего Ролан (69), 1:1 Слоан Приват (72), 1:2 Диего Ролан (90+5)
07.03.15
21:00 ч.
07.03.15
21:00 ч.
Реймс - Нант 3:1
1:0 Грегори Бурилон (14), 2:0 Айса Манди (16), 3:0 Давид Н'Гог (59), 3:1 Исмаел Бангура (76)
Монпелие - Олимпик (Лион)
Баланс: 45 мача, 13 победи за Монпелие, 13 равенства, 19 победи за Олимпик (Лион)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Лига 1.