Челси запази аванса си от пет точки на върха на класирането на Висшата лига, след като в мач от 28 кръг се наложи с 1:0 като гост на Уест Хям. Преследвачът на „сините“ Манчестър Сити спечели с 2:0 домакинския си мач срещу Лестър.

Еден Азар вкара единствения гол за успеха на Челси в 22-ата минута, когато с глава засече центриране на Рамирес. Авторът на асистенцията имаше два шанса за попадение през втората част, но при единия му удар топката се отби в гредата, а при друг вратарят Адриан имаше решителна намеса.

Манчестър Сити продължава да притиска Челси, въпреки че има мач по-малко. Давид Силва откри резултата точно преди почивката. Испанецът беше точен при добавката на свой удар, който беше блокиран от Уес Морган.

Лестър имаше претенции за дузпа за фаул на Фернандо срещу Андрей Крамарич, но съдията не отсъди наказателен удар. Риад Махрез удари греда за „лисиците“. Джейм Милнър гарантира победата на Манчестър Сити с попадението си две минути преди края.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
03.03.15
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич 2:1
1:0 Габриел Агбонлахор (23), 1:1 Сайдо Бераино (67), 2:1 Кристиян Бентеке (90+3 - дузпа)