Астън Вила спечели драматична победа над Уест Бромич Албиън с 2:1 в мач от 28-ия кръг на английската Висша лига. Гол на Кристиан Бентеке от дузпа в добавеното време донесе първи точки на новия мениджър на домакините Тим Шерууд.

Габриел Агбонлахор откри резултата в 23-ата минута, но Сайдо Бераино изравни в 66-ата минута. Двубоят вървеше към логично реми, когато буквално при последната си атака бирмингамци спечелиха дузпа. При ситуацията сбърка вратарят на УБА Бен Фостър, който повали без причина Матю Лоутън в наказателното поле и съдията посочи "бялата точка". Белгиецът Бентеке се нагърби с изпълнението на дузпата и с хладнокръвно изпълнение донесе победата на Вила със своя първи гол за 2015 г. С успеха Вила се изкачи до 17-ото място, докато УБА е 13-и, с 5 точки повече.

Хъл Сити и Съндърланд направиха 1:1. Мениджърът на "черните котки" Густаво Пойет беше изгонен на трибуните, след като се сдърпа с колегата си от отсрещната страна Стив Брус. Даме Н’Дойе откри за Хъл, отклонявайки с пета в ъгъла шут от свободен удар през първото полувреме. Джак Родуел изравни, чуквайки зад голлинията влизащо във вратата прехвърляне на Патрик ван Анхолт.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 28 КРЪГ
03.03.15
21:45 ч.
Астън Вила - Уест Бромич 2:1
1:0 Габриел Агбонлахор (23), 1:1 Сайдо Бераино (67), 2:1 Кристиян Бентеке (90+3 - дузпа)
03.03.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Съндърланд 1:1
1:0 Даме Н'Дойе (15), 1:1 Джак Родуел (79)
Манчестър Сити - Лестър
Баланс: 107 мача, 52 победи за Манчестър Сити, 28 равенства, 27 победи за Лестър
04.03.15
21:45 ч.
Нюкасъл - Манчестър Юнайтед ДИЕМА СПОРТ
Баланс: 160 мача, 41 победи за Нюкасъл, 37 равенства, 82 победи за Манчестър Юнайтед
04.03.15
21:45 ч.
Куинс Парк Рейнджърс - Арсенал
Баланс: 52 мача, 15 победи за Куинс Парк Рейнджърс, 14 равенства, 23 победи за Арсенал