Байерн продължи победния си ход в Първа Бундеслига. Баварската машина помете Кьолн с 4:1 в първи мач от 23-ия кръг на първенството. След този успех момчетата на Пеп Гуардиола събраха вече 58 точки и имат аванс от 11 пред втория във временното класиране Волфсбург. Борусия Мьонхенгладбах има 37 т.

Бастиан Швайнщайгер откри голеадата още в 3-ата минута, а после халфът асистира и на Франк Рибери за 2:0 само 8 по-късно. Гостите върнаха за кратко интригата с гола на Антъни Уджа секунди преди почивката, но през второто полувреме доманацията на домакините продължи и попаденията във вратата на Тимо Хорн заваляха. Ариен Робен, който се намира въвформата на живота си, се разписа за 3:1 в 67-ата минута. Четвърт час преди края вкара и Роберт Левандовски за 4:1. По този начин Байерн отпразнува 115-тия рожден ден на клуба.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 23 КРЪГ
27.02.15
21:30 ч.
Байерн – Кьолн 4:1
1:0 Бастиан Швайнщайгер (3), 2:0 Франк Рибери (10), 2:1 Антъни Уджа (45+2), 3:1 Ариен Робен (67), 4:1 Роберт Левандовски (74)
28.02.15
16:30 ч.
Борусия (Дортмунд) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)
Баланс: 85 мача, 30 победи за Борусия (Дортмунд), 25 равенства, 30 победи за Шалке 04
28.02.15
16:30 ч.
Байер (Леверкузен) – Фрайбург
Баланс: 31 мача, 14 победи за Байер (Леверкузен), 9 равенства, 8 победи за Фрайбург
19:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Хамбургер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 91 мача, 28 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 22 равенства, 41 победи за Хамбургер