Арсенал надви Лестър с 2:1 в среща от 25-ия кръг на Висшата лига. С успеха "артилеристите" вече имат 45 точки и се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Лестър остава на дъното със 17 т. Алексис Санчес се върна в игра за Арсенал, след като пропусна последните два мача на „топчиите” заради контузия. Последният от тях беше дербито на Северен Лондон срещу Тотнъм, загубено с 1:2.

Неприятната новина за домакините е травмата на Аарън Рамзи, който влезе като резерва, но само 9 минути по-късно напусна принудително терена.

В 27-ата минута Лоран Косчиелни засече центиране от корнер на Месут Йозил и откри резултата – 1:0. Малко преди почивката отново германският национал се замеси и във второто попаздение за домакините. Йозил затрудни вратаря на „лисиците” Шварцер със силен шут от далеч. Ветеранът боксира, но точно в краката на Тио Уолкът, който нямаше проблеми да реализира за 2:0.

След час игра Лестър върна един гол. Хърватинът Крамарич отправи удар, който беше спасен. После хърватинът прехвърли вратаря, но пред голлинията Мертезакер изчисти с глава. При изпълнението на корнера се получи леко разбъркване и Крамарич препарира Оспина с плътен удар в долния ляв ъгъл за крайното 2:1.

Арсенал: Оспина, Мертезакер, Косчиелни, Белерин, Монреал, Коклен, Росицки, Касорла, Уолкът (73 – Рамзи, 82 - Фламини), Йозил, Алексис (68 - Жиру)

Лестър: Шварцер, Хут, Симпсън, Упсън (59-Василевски), Моргън (81 - Улоа), Кончески, Джеймс, Камбиасо, Марес, Шлуп (86 - Нюджънт), Крамарич

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 25 КРЪГ
10.02.15
21:45 ч.
Арсенал - Лестър 2:1
1:0 Лоран Косчиелни (27), 2:0 Тио Уолкът (41), 2:1 Андрей Крамарич (61)
10.02.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Астън Вила 2:0
1:0 Никица Йелавич (22), 2:0 Даме Н'Дойе (74)
10.02.15
21:45 ч.
Съндърланд - КПР 0:2
0:1 Лерой Фер (17), 0:2 Боби Замора (45+1)
10.02.15
21:45 ч.
Ливърпул - Тотнъм 3:2
1:0 Лазар Маркович (15), 1:1 Хари Кейн (26), 2:1 Стивън Джерард (53-дузпа), 2:2 Муса Дембеле (61), 3:2 Марио Балотели (83)
11.02.15
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Бърнли
Баланс: 105 мача, 48 победи за Манчестър Юнайтед, 17 равенства, 40 победи за Бърнли
Сток Сити - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 91 мача, 31 победи за Сток Сити, 22 равенства, 38 победи за Манчестър Сити