Куинс Парк Рейнджърс победи Съндърланд с 2:0 като гост в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига. Успехът беше важен и за двата отбора в битката за оцеляване. Лерой Фер откри в 17-ата минута, а опитният Боби Замора (45+1) покачи секунди преди почивката. С тази победа Рейнджърс прекъснаха черната си серия от 11 поредни поражения далеч от дома. „Черните котки” пък имат само 2 победи от 13 срещи на собствен терен.

Хъл Сити надви Астън Вила с 2:0. Разписаха се Никица Йелавич (22) и Даме Н'Дойе (74). "Виланите" бе бяха падали от този съперник в последните 16 години. В предишните си 4 гостувания на "Кей Си Стейдиъм" през този век те дори не допуснаха попадение.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 25 КРЪГ
10.02.15
21:45 ч.
Арсенал - Лестър 2:1
1:0 Лоран Косчиелни (27), 2:0 Тио Уолкът (41), 2:1 Андрей Крамарич (61)
10.02.15
21:45 ч.
Хъл Сити - Астън Вила 2:0
1:0 Никица Йелавич (22), 2:0 Даме Н'Дойе (74)
10.02.15
21:45 ч.
Съндърланд - КПР 0:2
0:1 Лерой Фер (17), 0:2 Боби Замора (45+1)
10.02.15
21:45 ч.
Ливърпул - Тотнъм 3:2
1:0 Лазар Маркович (15), 1:1 Хари Кейн (26), 2:1 Стивън Джерард (53-дузпа), 2:2 Муса Дембеле (61), 3:2 Марио Балотели (83)
11.02.15
21:45 ч.
Манчестър Юнайтед - Бърнли
Баланс: 105 мача, 48 победи за Манчестър Юнайтед, 17 равенства, 40 победи за Бърнли
Сток Сити - Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 91 мача, 31 победи за Сток Сити, 22 равенства, 38 победи за Манчестър Сити