Бордо спечели с 1:0 при визитата си на Евиан в среща от 24-ия кръг на френската Лига 1 и излезе на шесто място във временното класиране с 37 точки. Победният гол за жирондинците реализира Уахби Хазри (11) след пас на Шантом. Евиан е в опасната зона на 18-о място с 23 точки.

Лил също записа победа като гост, надделявайки с 2:1 при визитата си на Монпелие. Нолан Ру (9) и Маркос Лопес (53) дадоха комфортен аванс на „кучетата”, а Браян Дабо (90+3) вкара почетния гол за домакините. Монпелие е седми с 36 точки, а Лил е на десета позиция с 31 точки.

Реймс пък загуби у дома от Лориен с 1:3. Домакините поведоха с гол на Бенжамин Моканджо (42), но допуснаха пълен обрат след почивката, а Ламин Гасама (49), Рафа Герейро (63) и Бенжамин Жано (85) донесоха успеха на Лориен, който е 16-и с 27 точки. Реймс заема 13-о място с 29 точки.

Финалистът за Купата на Лигата Бастия, елиминирал на полуфиналите Димитър Бербатов и Монако след дузпи през седмицата, срази на свой терен Метц с 2:0. Попаденията за успеха бяха дело на Франсоа Камано (65) и Риад Бадебуз (79-дузпа). Гостите завършиха мача в намален състав, след като в 50-ата минута Милан получи втори жълт и съответно червен картон. Така тимът от остров Корсика се изкачи на 15-о място с 27 точки. Метц е последен с 21 точки.

Каен също спечели с 2:0 в домакинството си срещу Тулуза след голове на Слоан Приват (17) и Жулиен Фере (72-дузпа). Така Каен излезе на 14-о място с 27 точки. Тулуза е на 17-а позиция с 25 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 24 КРЪГ
06.02.15
21:30 ч.
Сент Етиен – Ланс 3:3
1:0 Ландри Н’Гуемо (18), 2:0 Йоан Моло (57), 2:1 Йоан Тозгар (60-дузпа), 2:2 Йоан Тозгар (69), 2:3 Пабло Кавариа (77), 3:3 Мевлют Ердинч (83)
07.02.15
17:00 ч.
Рен – Олимпик (Марсилия) 1:1
1:0 Ола Тойвонен (27), 1:1 Лукас Окампос (60)
07.02.15
21:00 ч.
Бастия – Метц 2:0
1:0 Франсоа Камано (65), 2:0 Риад Бадебуз (79-дузпа)
07.02.15
21:00 ч.
Каен – Тулуза 2:0
1:0 Слоан Приват (17), 2:0 Жулиен Фере (72-дузпа)
Монпелие – Лил 1:2
0:1 Нолан Ру (9), 0:2 Маркос Лопес (53), 1:2 Браян Дабо (90+3)
07.02.15
21:00 ч.
Реймс – Лориен 1:3
1:0 Бенжамин Моканджо (42), 1:1 Ламин Гасама (49), 1:2 Рафа Гарейро (63), 1:3 Бенжамин Жано (85)