Олимпик (Марсилия) направи грешна стъпка по пътя си към шампионската титла на Франция. В мач от 24-ия кръг на Лига 1 грандът гостуваше на Рен и успя да измъкне само точка – 1:1. По този начин ОМ вече има 48 точки и намали на една изоставането си от лидера Лион. На „хлапетата” обаче утре вечер им предстои кърваво дерби срещу шампиона ПСЖ, който пък е трети във временното класиране с 47 т.

Рен започна агресивно и поведе в 27-ата минута с гол на Ола Тойвонен. Шведът овладя пас на Венсан Пажо, който му свали с глава.

Новото попълнение на Олимпик Лукас Окампос успя да изравни в 60-ата минута. Аржентинецът, който дойде на "Стад Велодром" в последния ден на трансферния прозорец, засече центриране от корнер на Димитри Пайе. В 86-ата минута обаче Окампос получи контузия и трябваше да напусне принудително терена. Малко по-рано пък гостите останаха с човек по-малко, след като Марио Лемина получи директен червен картон.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 24 КРЪГ
06.02.15
21:30 ч.
Сент Етиен – Ланс 3:3
1:0 Ландри Н’Гуемо (18), 2:0 Йоан Моло (57), 2:1 Йоан Тозгар (60-дузпа), 2:2 Йоан Тозгар (69), 2:3 Пабло Кавариа (77), 3:3 Мевлют Ердинч (83)