Трудна победа с 3:2 постигна Барселона над Виляреал в мач от 21-ия кръг на Примера дивисион. Гостите на два пъти повеждаха, но много бързо през втората част каталунците дадоха да се разбере кой ще спечели .

Юношата на Реал (Мадрид) и играещ под наем във Виляреал - Денис Черишев, откри резултата в 30-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал за първата част обаче Неймар изравни. Изненадващо 60-те хиляди зрители на "Камп Ноу" видяха нов гол във вратата на Барса - Лучано Дарио Вието вкара за 2:1 в 52-ата.

Но както вече стана ясно, бързо след това попадение всичко си дойде на мястото. Първо в 54-ата Рафиня отново възстанови равенството, а само две след него Лионел Меси отбеляза дежурния си гол, който се оказа решителен и донесе успеха с 3:2.

Благодарение на него каталунците са на второ място с 50 точки, на само една зад Реал (Мадрид). Лидерът обаче е с мач по-малко, като на 4 февруари ще излезе срещу Севиля в отложена среща. Виляреал е шести с 38 т.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
30.01.15
21:45 ч.
Райо Валекано - Депортиво Ла Коруня 1:2
0:1 Селсо Борхес (10), 1:1 Алберто Буено (22), 1:2 Селсо Борхес (72)
31.01.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 4:1
0:1 Ариц Елустондо (1), 1:1 Хамес Родригес (3), 2:1 Серхио Рамос (37), 3:1 Карим Бензема (52), 4:1 Карим Бензема (76)
31.01.15
19:00 ч.
Ейбар - Атлетико (Мадрид) 1:3
0:1 Антоан Гризман (7), 0:2 Марио Манджукич (23), 0:3 Марио Манджукич (25), 1:3 Федерико Пиовакари (89)
Севиля - Еспаньол 3:2
0:1 Кристиан Стуани (16-д), 1:1 Диего Фигуирас (27), 2:1 Витоло (36), 2:2 Виктор Мата (78), 3:2 Аспас (89)
01.02.15
22:00 ч.
Барселона - Виляреал 3:2
0:1 Денис Черишев (30), 1:1 Неймар (45), 1:2 Лучано Вието (52), 2:2 Рафиня (54), 3:2 Лионел Меси (56)