Атлетик Билбао победи с 2:0 Леванте в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Ариц Адурис отбеляза два гола в 48-ата и 90-ата минута и донесе първи успех на "лъвовете" в шампионата от осем срещи насам (пет загуби и две равенства). В 12-ата минута Икер Муниаин удари греда след хубаво центриране отляво на Микел Баленсиага. В 48-ата минута Оскар де Маркос подаде висока топка в наказателното поле, Адурис се завъртя към вратата и финтира защитник с поемането, след което шутира неспасяемо за 1:0 в полза на Билбао. В 88-ата баските можеха да решат мача, но Адурис игра сам при контраатака вместо да потърси Микел Сусаета. В 90-ата момчетата на Ернесто Валверде се поздравиха с второ попадение. Адурис избегна засадата, изчака паса от Сусаета и отблизо реализира за крайното 2:0./БЛИЦ

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 21 КРЪГ
30.01.15
21:45 ч.
Райо Валекано - Депортиво Ла Коруня 1:2
0:1 Селсо Борхес (10), 1:1 Алберто Буено (22), 1:2 Селсо Борхес (72)
31.01.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 4:1
0:1 Ариц Елустондо (1), 1:1 Хамес Родригес (3), 2:1 Серхио Рамос (37), 3:1 Карим Бензема (52), 4:1 Карим Бензема (76)
31.01.15
19:00 ч.
Ейбар - Атлетико (Мадрид) 1:3
0:1 Антоан Гризман (7), 0:2 Марио Манджукич (23), 0:3 Марио Манджукич (25), 1:3 Федерико Пиовакари (89)