Сасуоло победи Интер с 3:1 като домакин в среща от 21-ия кръг на италианската Серия "А".

Симоне Заза изведе Сасуоло напред в 17-ата минута, а в 29-ата Никола Сансон удвои. Интер върна едно попадение в 83-ата минута, чрез Мауро Икарди, а нападателят на домакините Никола Сансон бе изгонен в 90-ата минута на двубоя.

Интер не се възползва от числения си превес и допусна още един гол в продължението на срещата. Исак Донкор фаулира съперник в наказателното поле и бе изгонен, а Доменико Берарди се разписа за крайното 3:1.

Загубата е втора поредна за миланския гранд, който записа поражение у дома с 0:1 от Торино преди седмица и вече е на 12-а позиция. Сасуоло пък прекъсна серия от 4 мача без победа и е на 6 точки от зоната, даваща право за участие в евротурнирите.

ИТАЛИЯ СЕРИЯ „А“, 21 КРЪГ
31.01.15
19:00 ч.
Дженоа - Фиорентина 1:1
1:0 Чиприан Татарушану (14), 1:1 Гонсало Родригес (54)
31.01.15
21:45 ч.
Рома - Емполи 1:1
0:1 Масимо Макароне (39-дузпа), 1:1 Майкон (57)
01.02.15
13:30 ч.
Сасуоло - Интер 3:1
1:0 Симоне Заза (17), 2:0 Никола Сансон (29), 2:1 Мауро икарди (83), 3:1 Доменико Берарди (90+2)