Дженоа и Фиорентина направиха 1:1 в мач от 21 кръг на Серия „А“. Двубоят беше директен сблъсък за шестото място в класирането, но сега двата тима продължават да се разделени от три точки в полза на „виолетовите“.

Домакините поведоха в резултата в 14-ата минута, когато след удар на Стефано Стурару топката се отби в гредата и в главата на вратаря Чиприян Татарушану, за да се озове във вратата на Фиорентина.

Гонсало Родригес изравни за гостите в 54-ата минута, когато беше точен с глава след центриране от фаул отдясно. До края на мача нов гол не падна, въпреки че в последните девет минути „грифоните“ играха с човек по-малко, тъй като Николас Бурдисо беше изгонен за втори жълт картон.

Фиорентина, който няма загуба вече четири поредни мача (две равенства и две победи), е на шесто място в класирането с 32 точки. Дженоа е една позиция по-назад и с три точки по-малко. Тимът от Генуа в последните си шест мача редува загуби и равенства.