С тежка загуба започна новата година шампионът на Германия Байерн (Мюнхен). Баварците бяха сразени с 1:4 при гостуването си на Волфбург, с което откриха 18-ия кръг на шампионата и записаха първо поражение от началото на шампионата.

Гостуването на Гуардиола и компания на "вълците" се очакваше да бъде трудно с оглед второто място на съперника в класирането, но десетте поредни победи над съперника и 16-те години от последната загуба на Байерн от Волфсбург (1:5 като гост на 4 април 2009) не предполагаха такъв разгром.

Волфсбург стартира ударно и още в 4-ата минута холандецът Бас Дотс вкара за 1:0, възползвайки се от пас на Кевин Де Бруин. 25-годишният Дотс вкара и за 2:0 в добавеното продължение на първата част.

Байерн получи трети удар в 53-ата минута, когато асистентът за първия гол Кевин де Бруин се разписа за 3:0, с което окончателно реши крайния победител в мача, въпреки че само две минути след това баварците върнаха гол за 1:3, дело на защитника Хуан Бернат.

Волфсбург не допусна изненада и отказа гостите от мисълта за равенство с четвърти гол - крайното 4:1 оформи Кевин де Бруин в 73-ата минута. Ариен Робен и появилият се като резерва Клаудио Писаро се разминаха с гола за Байерн в последните минути, пропускайки да направят загубата по-почетна.

Байерн остава уверен лидер с 45 точки, следван от Волфсбург с 37, но с повишено самочувствие в преследването на шампиона.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 17 КРЪГ
30.01.2015
21:30 часа
Волфсбург - Байерн Мюнхен 4:1
1:0 Бас Дотс (4), 2:0 Бас Дотс (45+2), 3:0 Кевин Де Бруин (53), 3:1 Хуан Бернат (55), 4:1 Кевин Де Бруин (73)
Щутгарт - Борусия (Мьонх)
Баланс: 89 мача, 37 победи за Щутгарт, 28 равенства, 24 победи за Борусия (Мьонх)
31.01.2015
16:30 часа
Хамбургер - Кьолн
Баланс: 87 мача, 34 победи за Хамбургер, 24 равенства, 29 победи за Кьолн
31.01.2015
19:30 часа
Леверкузен - Борусия Дортмунд (Евроспорт 2 България)
Баланс: 71 мача, 26 победи за Леверкузен, 20 равенства, 25 победи за Борусия Дортмунд