Валенсия победи Севиля с 3:1 в мач от 20 кръг на Примера дивисион и изпревари андалусийския тим в битката за четвъртото място в класирането. Двубоят ще се запомни с трите дузпи, отсъдени от рефера Сантяго Хайме.

Дани Парехо даде аванс на „прилепите“ в 18-ата минута с точно изпълнение от бялата точка, а в 32-ата минута удвои преднината на тима си след асистенция на Енцо Перес.

Карлос Бака върна един гол за Севиля от дузпа в 36-ата минута, но пет минути по-късно пропусна втория 11-метров наказателен удар, отсъден в полза на гостите.

Хави Фуего гарантира успеха на Валенсия с попадението си в 56-ата минута. Така „прилепите“ събраха 41 точки, две повече от Севиля. Андалусийският тим записа втората си поредна загуба през тази седмица след поражението от Еспаньол за Кралската купа.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
24.01.15
17:00 ч.
Кордоба – Реал (Мадрид) 1:2
1:0 Набил Гилас (3-дузпа), 1:1 Карим Бензема (27), 1:2 Гарет Бейл (89-дузпа)
24.01.15
19:00 ч.
Елче – Барселона 0:6
0:1 Жерард Пике (35), 0:2 Лионел Меси (55-дузпа), 0:3 Неймар (69), 0:4 Неймар (71), 0:5 Лионел Меси (88), 0:6 Педро (90+3)
24.01.15
21:00 ч.
Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано 3:1
1:0 Антоан Гризман (12), 2:0 Антиан Гризман (22), 2:1 Роберто Трашорас (35), 3:1 Манучо Гонсалвеш (56-автогол)
Депортиво (Ла Коруня) – Гранада 2:2
0:1 Пити (7), 1:1 Хосе Родригес (34), 2:1 Лукас Перес (38), 2:2 Роберт Ибанез (83)
25.01.15
18:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага 1:1
1:0 Микел Сан Хосе (70), 1:1 Хави Гера (78)
25.01.15
20:00 ч.
Еспаньол – Алмерия 3:0
1:0 Кристиан Стуани (37), 2:0 Кристиан Стуани (40), 3:0 Фелипе Кайседо (74)
25.01.15
22:00 ч.
Валенсия – Севиля 3:1
1:0 Дани Парехо (18-дузпа), 2:0 Дани Парехо (32), 2:1 Карлос Бака (36-дузпа), 3:1 Хави Фуего (56)