Шампионът Атлетико (Мадрид) победи градския съперник Райо Валекано с 3:1 на своя „Висенте Калдерон” в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион и отново диша във врата на Реал (Мадрид) и Барселона, след като е на 4 точки от първото място във временното класиране.

Привлеченият в началото на сезона от Реал Сосиедад френски национал Антоан Гризман се разписа в 12-ата минута за 1:0, а десет минути по-късно и удвои аванса на „дюшекчиите” след асистенция на Марио Манджукич.

„Пчеличките” намалиха изоставането си в 35-ата минута, когато Роберто Трашорас получи извеждащо подаване от Гаел Какута и се разписа за 2:1.

През втората част в 56-ата минута Манучо Гонсалвеш си вкара автогол и отново даде преднина от две попадения на домакините, които доиграха мача по-спокойно, без да търсят на всяка цена още голове.

След успеха си Атлетико остава на трето място с 44 точки, но отново е само на 4 точки от лидера и градски съперник Реал, а от втория Барселона изостава с 3 точки. Райо Валекано е на десета позиция с 23 точки.

Следващият мач на „дюшекчиите” е срещу Барселона в реванш от 1/4-финалите за Купата на Краля. Играчите на Диего Симеоне загубиха с 0:1 на „Камп Ноу”, а мачът на „Висенте Калдерон” е идната сряда от 22:00 часа българско време.

Атлетико (Мадрид) – Райо Валекано 3:1
1:0 Антоан Гризман (12), 2:0 Антиан Гризман (22), 2:1 Роберто Трашорас (35), 3:1 Манучо Гонсалвеш (56-автогол)

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 20 КРЪГ
24.01.15
17:00 ч.
Кордоба – Реал (Мадрид) 1:2
1:0 Набил Гилас (3-дузпа), 1:1 Карим Бензема (27), 1:2 Гарет Бейл (89-дузпа)
24.01.15
19:00 ч.
Елче – Барселона 0:6
0:1 Жерард Пике (35), 0:2 Лионел Меси (55-дузпа), 0:3 Неймар (69), 0:4 Неймар (71), 0:5 Лионел Меси (88), 0:6 Педро (90+3)
Депортиво (Ла Коруня) – Гранада
Баланс: 21 мача, 5 победи за Депортиво (Ла Коруня), 7 равенства, 9 победи за Гранада
25.01.15
18:00 ч.
Атлетик (Билбао) – Малага (F+)
Баланс: 67 мача, 31 победи за Атлетик (Билбао), 17 равенства, 19 победи за Малага