Олимпик (Лион) излезе на първо място в класирането на Лига 1, след като в мач от 20 кръг се наложи с 3:0 над Тулуза. Александър Лаказет вкара две попадения за успеха на „хлапетата“.

Лаказет откри резултата в 14-ата минута, а в 27-ата удвои. 23-годишният нападател на Олимпик (Лион) демонстрира невероятна успеваемост. Той има 8 гола в последните четири мача за тима, като тези попадения са паднали след 11 точни удара.

Набил Фекир вкара третия гол за домакините малко след почивката. С този успех Олимпик (Лион) събра 42 точки, една повече от Олимпик (Марсилия), който в петък загуби от Монпелие. Тулуза е 15-и с 21 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 20 КРЪГ
09.01.15
21:30 ч.
Монпелие – Олимпик (Марсилия) 2:1
1:0 Кевин Бериго (36), 2:0 Пол Ласне (62), 2:1 Абидел Билел Омрани (68)
10.01.15
18:00 ч.
Бастия – ПСЖ 4:2
0:1 Лукас Моура (10), 0:2 Адриен Рабио (20), 1:2 Риад Бадебуз (32-дузпа), 2:2 Франсоа Модесто (45), 3:2 Жулиан Палмиери (56), 4:2 Жулиан Палмиери (89)
10.01.15
21:00 ч.
Евиан – Рен 1:1
1:0 Адриен Томасон (63), 1:1 Пол Жорж Нтеп (66)
10.01.15
21:00 ч.
Гинган – Ланс 2:0
1:0 Кристоф Мандане (17), 2:0 Клаудио Беавю (76-дузпа)
Ница – Лориен 3:1
0:1 Бенжамин Жано (6), 1:1 Ерик Бутек (29-дузпа), 2:1 Алекси Босети (60), 3:1 Карлос Едуардо (67)