20-ият кръг на френската Лига 1 започна с изненада. Среднякът Монпелие победи лидера Олимпик (Марсилия) с 2:1. По този начин домакините дадоха шанс на преследвача Лион да изпревари южняците. „Хлапетата” имат наглед лесно домакинство на Тулуза и при победа ще съберат 42 точки. ОМ е с 41. Третият ПСЖ има 38 и утре гостува на Бастия.

Домакините откриха резултата в 36-ата минута, когато се разписа Кевин Бериго, асистира му Пол Ласне. Подавачът покачи на 2:0 в 62-ата. Абдел Билел Омрани намали 6 минути по-късно, но за повече силите на гостите не стигнаха.

Марсилия е с три загуби в последните си четири срещи. Преди 4 дни тимът отпадна срамно за Купата от четвъртодивизионния Гренобъл след дузпи.

Мачът, както ще бъде и на всички футболни срещи през уикенда във Франция, започна с минута мълчание в памет на жертвите на варварските терористични атаки в Париж.  "Футболното семейство скърби заедно с всички граждани на страната ни и иска да изкаже пълната си подкрепа към близките и семействата на загиналите във варварските атаки", написаха в официалният сайт на френската федерация.