Тимът от едноименното мадридско предградия Хетафе допусна домакински обрат и загуби от Райо Валекано с 1:2 в градското дерби помежду им от 17-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Още в 3-ата минута Алваро Васкес отбеляза красив гол от пряк свободен удар на няколко метра от дъгата и даде преднина на домакините. Постепенно обаче „пчеличките” взеха инициативата и пропуски направиха Лео Баптистао и Алекс Морено, за да се стигне до 39-ата минута, в която вратарят Висенте Гуайта се намеси колебливо при опита си да изчисти центриране и изби топката право в краката на Йозабед Санчес, който с прецизен шут от въздуха изравни за 1:1.

След почивката Гаел Какута от гостите удари греда в 62-ата минута, но две минути по-късно Раул Баена направи обрата пълен – 1:2. Хетафе намери сили за финален щурм, но така и не успя да стигне до изравнително попадение.

Така Райо Валекано задмина Хетафе в класирането и вече е 11-и с 20 точки. След седмия си пореден мач без успех за първенство възпитаниците на Козмин Контра пък вече са 13-и със 17 точки и само на 4 точки от зоната на изпадащите.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
03.01.15
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Леванте 3:1
1:0 Гризман (18), 2:0 Гризман (47), 2:1 Ел Жар (62), 3:1 Годин (82)
Елче - Виляреал 2:2
0:1 Вието (12), 0:2 Уче (17), 1:2 Жонатас (26), 2:2 Виктор Родригес (35)
Малага - Алмерия 1:2
1:0 Томер Хемед (39), 1:1 Самуел (71), 1:2 Томер Хемед (76-дузпа)
04.01.15
13:00 ч.
Хетафе - Райо Валекано 1:2
1:0 Алваро Васкес (3), 1:1 Йозабед Санчес (39), 1:2 Раул Баена (64)
04.01.15
18:00 ч.
Валенсия - Реал (Мадрид) (F +, F +HD)
Баланс: 158 мача, 42 победи за Валенсия, 33 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад - Барселона (F +)
Баланс: 134 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 30 равенства, 74 победи за Барселона