Атлетико Мадрид победи с 3:1 Леванте в първи мач и за двата отбора за 2015 година. След успеха шампионите остават на трето място с 38 точки, но вече се изравниха с Барселона, който е на втора позиция и са само на една точка от лидера Реал Мадрид, който обаче е с мач по-малко заради световното клубно първенство. Антоан Гризман вкара два гола за успеха в 18-ата и 47-ата минути. Набил Ел Жар намали в 62-ата минута, а Диего Годин оформи крайното 3:1 в 82-ата минута.

Французинът Гризман откри резултата в 18-ата минута, след като засече с глава центриране отляво на Гийерме Секейра. След това гол на Атлетико не бе зачетен заради игра с ръка на Марио Манджукич. Две минути след началото на второто полувреме след центриране Манджукич игра с глава, Марино спаси, но топката отново стигна до Гризман, който с глава реализира втория си гол. Манджукич пропиля още няколко възможности, за да се стигне до малко случаен гол за Леванте. Той падна в 62-ата минута и бе дело на влезлия като резерва Набил Ел Жар.

Диего Годин оформи крайното 3:1 в 82-ата минута. Тиаго Мендеш центрира в наказателното поле, където уругваецът бе най-съобразителен и с глава прати топката във вратата./БЛИЦ

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 17 КРЪГ
03.01.15
17:00 ч.
Атлетико (Мадрид) - Леванте 3:1
1:0 Гризман (18), 2:0 Гризман (47), 2:1 Ел Жар (62), 3:1 Годин (82)
23:00 ч.
Депортиво (Ла Коруня) - Атлетик (Билбао) (F +)
Баланс: 84 мача, 33 победи за Депортиво (Ла Коруня), 24 равенства, 27 победи за Атлетик (Билбао)
Валенсия - Реал (Мадрид) (F +, F +HD)
Баланс: 158 мача, 42 победи за Валенсия, 33 равенства, 83 победи за Реал (Мадрид)
Реал Сосиедад - Барслона (F +)
Баланс: 134 мача, 30 победи за Реал Сосиедад, 30 равенства, 74 победи за Барселона