Уейн Рууни вкара два гола, а Манчестър Юнайтед победи с 3:1 у дома Нюкасъл в мача помежду им на „Боксинг дей”. „Червените дяволи” бяха по-активни на терена през цялото време и логично стигнаха до успех. Робин ван Перси отбеляза третото попадение за домакините, а Папис Сисе бе автор на почетното попадение за „свраките” от дузпа.

В 23-ата минута домакините заслужено излязоха напред в резултата. Мата центрира Фалкао, който хвърляйки се на терена върна към Рууни. Английският национал нямаше как да пропусне от няколко метра.

13 минути по-късно Рууни удвои. Фалкао отне една топка в половината на Нюкасъл, Мата отново бе прецизен със своето центриране, асистирайки на голмайстора на Манчестър Юнайтед. Рууни простреля Алнуик за втори път, покачвайки на 2:0.

В 53-ата минута Рууни записа и асистенция. Той намери много добре Ван Перси, който засече с глава за 3:0.

Три минути преди края влезлия като резерва Папис Демба Сисе реализира почетното попадение за "свраките" в 87-ата минута, когато изпълни точно дузпа, отсъдена за нарушение на Фил Джоунс срещу Джак Колбек.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.14
14:45 ч.
Челси – Уест Хям 2:0
1:0 Джон Тери (31), 2:0 Диего Коста (62)
Кристъл Палас – Саутхемптън 1:3
0:1 Садио Мане (17), 0:2 Райън Бертранд (48), 0:3 Тоби Алдервейрелд (53), 1:3 Скот Дан (86)
Лестър – Тотнъм 1:2
0:1 Хари Кейн (1), 1:1 Леонадро Улоа (48), 1:2 Кристиан Ериксен (71)
26.12.14
17:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Нюкасъл 3:1
1:0 Уейн Рууни (23), 2:0 Уейн Рууни (36), 3:0 Робин ван Перси (53), 3:1 Папис Сисе (87-дузпа)
26.12.14
17:00 ч.
Съндърланд – Хъл Сити 1:3
1:0 Адам Джонсън (1), 1:1 Гастон Рамирес (32), 1:2 Джеймс Честър (51), 1:3 Никица Йелавич (90+4)