Така очакваното дерби във Висшата английска лига между първия Челси и четвъртия Уест Хям не се получи. „Сините” спечелиха с абсолютна лекота мача на „Стамфорд Бридж” само с 2:0, след като имаха тотално превъзходство.

Джон Тери откри резултата в 31-ата минута след разиграване на топката от корнер. Това е второ поредно попадение на защитника, който е юноша на Уест Хям, след като в предишния кръг наказа и Сток Сити. Този път обаче английският национал отбеляза с крак, а не с глава.

В 62-ата минута Диего Коста направи 2:0, след като литна трима футболисти на „чуковете” и с хубав нисък шут прати топката в мрежата.

В края Уест Хям удари греда след изстрел на влезлия като резерва французин Морган Амалфитано, но в статистиката това не се брои за удар във вратата.  Всъщност, точните удари красноречиво говорят за смазващото предимство на Челси – 9:0.

В състава на „чуковете” единственият, който на ниво, бе вратарят Адриан. Испанецът на няколко пъти се намеси успешно и ако не беше добрият му рефлекс, резултатът можеше да е далеч по-голям в полза на „сините”.

Така Челси добави важни три точки и със сигурност ще остане лидер независимо от изхода на двубоя на Манчестър Сити при гостуването му на Уест Бромич.
АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 18 КРЪГ
26.12.14
14:45 ч.
Челси – Уест Хям 2:0
1:0 Джон Тери (31), 2:0 Диего Коста (62)
Кристъл Палас – Саутхемптън
Баланс: 62 мача, 17 победи за Кристъл Палас, 14 равенства, 31 победи за Саутхемптън
Манчестър Юнайтед – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 150 мача, 73 победи за Манчестър Юнайтед, 37 равенства, 40 победи за Нюкасъл
17:00 ч.
Уест Бромич – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 134 мача, 49 победи за Уест Бромич, 27 равенства, 58 победи за Манчестър Сити