Рома и Милан не успяха да се победят и завършиха 0:0 на "Олимпико" в Рим в среща от 16-ия кръг на италианската Серия "А" и остава на второ място във временното класиране.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на „росонерите”, които изравниха играта малко преди почивката. След половин час игра „вълците” искаха дузпа за игра с ръка на Найджъл де Йонг, но не получиха такава. В 34-ата минута пък Милан можеше и да поведе, след като вратарят на „вълците” Морган де Санктис излезе неразчетено напред, а шутът на Андреа Поли от далечна дистанция излезе в аут.

Гостите започнаха по-добре след почивката, но късметът беше на няколко пъти на страната на Рома. В 67-ата минута Жереми Менес беше изведен отлично и дори успя да вкара топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. Три минути по-късно Милан остана в намален състав, след като Пабло Армеро получи втори жълт картон и бе изгонен. До края на мача обаче „вълците” не се възползваха от численото си превъзходство и се задоволиха само с точката.

След равенството Рома остава на втора позиция с 36 точки, а Милан е седми с 27 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 16 КРЪГ
18.12.14
20:00 ч.
Каляри – Ювентус 1:3
0:1 Карлос Тевес (3), 0:2 Артуро Видал (15), 0:3 Фернандо Йоренте (50), 1:3 Лука Розетини (65)