Наполи прекъсна серията си от 4 поредни мача без победа (3 равенства), след като в мач от 16 кръг на Серия „А“ се наложи с 2:0 над последния в класирането Парма. Така тимът на Рафаел Бенитес повдигна самочувствието си преди предстоящия мач с Ювентус за Суперкупата на Италия в Доха в понеделник.

Колумбиецът Дуван Сапата даде аванс на неаполитанците в 19-ата минута, когато получи хубав пас от Кристиан Маджо в наказателното поле. 11 минути по-късно Дрис Мертенс удвои с точно изпълнение на дузпа, отсъдено за фаул на Масимо Гоби срещу Марек Хамшик.

Домакините имаха още няколко претенции за дузпа, но не получиха такава от съдията Марко ди Бело. В края на мача попадение на Гонсало Игуаин беше отменено заради засада.

С този успех Наполи събра актив от 27 точки и се изкачи на трето място в класирането, на една пред Лацио, Сампдория и Дженоа, които имат и мач по-малко. Парма е на последното място в класирането с едва 6 точки.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 16 КРЪГ
18.12.14
20:00 ч.
Каляри – Ювентус 1:3
0:1 Карлос Тевес (3), 0:2 Артуро Видал (15), 0:3 Фернандо Йоренте (50), 1:3 Лука Розетини (65)