Щутгарт разби Фрайбург с 4:1 като гост в първи мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига. По този начин треньорът на „швабите” Хууб Стевенс направи блестящ повторен дебют начело на отбора. Щутгарт вече има 12 точки и се измъкна от последното място във временното класиране.

В 31-ата минута след центриране от корнер Антонио Рюдигер с глава свали за Мартин Харник, който също с глава от близо бе точен за 0:1. Малко преди почивката обаче Владимир Дарида (42) изравни със страхотен шут от над 25 метра. Секунди по-късно съотборникът му Себастиан Фрайс нацели напречната греда. В 53-ата минута гостите отново излязоха напред в резултата. Тимо Вернер опита удар, който се отклони от тялото на защитник, но при добавката Карлос Груесо опъна мрежата за 1:2. В 68-ата минута авансът на "швабите" стана комфортен – 1:3, след като Лайтнер изведе Вернер, който хладнокръвно се разписа. В 70-ата минута домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Стефан Митрович препъна откъсващия се сам Харник и беше изгонен с директен червен картон. Четвърт час преди края отново Харник фиксира крайното 1:4.

ГЕРМАНИЯ БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
28.11.14
21:30 ч.
Фрайбург – Щутгарт 1:4
0:1 Мартин Харник (31), 1:1 Владимир Дарида (42), 1:2 Карлос Груесо (53), 1:3 Тимо Вернер (68), 1:4 Мартин Харник (76)
Байер (Леверкузен) – Кьолн
Баланс: 54 мача, 20 победи за Байер (Леверкузен), 21 равенства, 13 победи за Кьолн
19:30 ч.
Хофенхайм – Хановер (Евроспорт 2 България)
Баланс: 12 мача, 7 победи за Хофенхайм, 2 равенства, 3 победи за Хановер
30.11.14
16:30 ч.
Волфсбург – Борусия (Мьонхенгладбах) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 28 мача, 16 победи за Волфсбург, 4 равенства, 8 победи за Борусия (Мьонхенгладбах)
30.11.14
18:30 ч.
Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Дортмунд) (Евроспорт 2 България)
Баланс: 82 мача, 27 победи за Айнтрахт (Франкфурт), 16 равенства, 39 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.